Sketch12219418

Mira(cle)Doodles by Elina Puohiniemi

Tiedättehän tunteen, kun joku ilmaisee jotain, ja tulee välitön samaistuminen, että just niin. Elina Puohiniemen piirrokset aiheuttavat sitä vahvasti.

Nämä eivät ole sellaista positiivisuuden tuputusta (joka on rassaavaa), vaan hyväksyvää, omille oivalluksille tilaa antavaa, eteenpäin auttavaa self-helppiä. Mielestäni. Koska itse tulen aina hyvälle tuulelle kun uusia doodleja ilmestyy, tuli mieleeni jakaa tuulta myös eteenpäin.

Kuvat lainattu ja julkaistu ihanan Elinan luvalla (lämpimät terkut sinne :)

Hahmot

mira(cle)doodles

Taustaa

“Olen Elina Puohiniemi, Vantaalla asuva taiteilija, jolla on laaja kokemusten kirjo niin taiteellista touhuilua, elämäntaidonvalmennuksellista koulutusta kuin pienten lasten maailmassa sekä luonnossakin ajan viettämistä.”

“Olen piirtänyt Mira-tytön seikkailuita aina keväästä 2014 lähtien. Mira edustaa iloa pulppuilevaa ikuisesti uteliasta sisäistä lastamme. Vuonna 2015 piirsin päivittäin yksittäisiä kuvia ja julkaisin niitä sosiaalisessa mediassa. Tänä vuonna piirrän yhden sivun mittaisia mustavalkoisia tarinoita Miran seikkailuista, jotka julkaisen ensi vuonna kirjana. Myös muita kirjoja on syntymässä hänen avullaan. Mira esiintyy myös viisi kertaa vuodessa ilmestyvässä Meidän Suomi -lehdessä.”
Elina Puohiniemi

Valittuja paloja :

Sketch15518183

Sketch12219418

Sketch254181743

Sketch30151532

Sketch166125445

Sketch20123159

Sketch201233523

Sketch201233838

Sketch275221936-1

Sketch104114313

Lisää :

Iloinen lyhyt esittelyvideo (YouTube 01:11)
Elina Puohiniemen blogi
Instagram @elinapuohiniemi
Facebook @elinapf
Mira(cle)Doodles Coloring Workbook (Amazon)

. . . . . .

Mitäs tykkäätte? Osuuko ja uppoaako, kuten allekirjoittaneeseen? :)

Kivaa viikonloppua helsaten,

– Taru

| kommentoi

| seuraa: RSS | Instagram | Bloglovin | Blogkeen | Blogipolku | Blogit.fi

2 Comments

Kommentoi toki!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s